ПРИВЕТ ЗЕМЛЯНЕ !!! - Должен ли пчеловод платить налоги?
Пятница, 09.12.2016, 04:46Главная | Регистрация | Вход

Мой профиль

Пятница
09.12.2016
04:46

Гость

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Посетили сайт сегодня

Мини-чат

Календарь

«  Декабрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Друзья сайта




Поиск

Коментарии

Обновлено видео...

Архив материалов

Должен ли пчеловод платить налоги?
Должен ли пчеловод платить налоги?

Консультує Податкова Інспекція України.

ЗАПИТАННЯ:
Громадянин займається бджільництвом. Чи повинен він платити податок з доходів фізичних осіб від реалізації меду фізичним і юридичним особам?

ВІДПОВІДЬ:
Законом № 889-IV (п. 1.6 ст. 1) встановлено, що обкладанню податком з доходів фізичних осіб підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного оподатковуваного періоду за виключенням доходів, зазначених у п. 4.3 ст. 4 цього Закону. Згідно з пп. 4.3.36 п. 4.3 ст. 4 Закону № 889-IV до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянках), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. За визначенням термінів, наданих у Законі № 1492-III (статті 1, 11), бджільництво — це галузь сільськогосподарського виробництва, основою функціонування якої є розведення, утримання та використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення і підвищення їх урожайності, виробництво харчових продуктів і сировини для промисловості, а суб’єкти бджільництва, зайняті виробництвом і переробкою продуктів бджільництва, є виробниками сільськогосподарської продукції. Згідно із статтями 22 та 121 Земельного кодексу земля сільськогосподарського призначення передається у власність та користування фізичним особам для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 га (для ведення садівництва — не більше 0,12 га, для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,1 га), для виробництва, переробки та споживання сільськогосподарської продукції з метою задоволення особистих потреб. З метою застосування податковим агентом до доходів, одержуваних від продажу сільськогосподарської продукції, положень пп. 4.3.36 п. 4.3 ст. 4 Закону № 889-IV фізична особа може підтвердити наявність названих земельних ділянок копією Державного акта на право власності або право постійного користування землею, а в разі відсутності такого акта — довідкою місцевої ради про наявність зазначеної земельної ділянки. Отже, за умови надання заготівельному підприємству (податковому агенту) копії документа (Державного акта, довідки) про наявність земельної ділянки доходи, отримані від продажу продукції бджільництва, не підлягатимуть обкладанню податком з доходів фізичних осіб у джерела виплати.



Copyright MyCorp © 2016 |